inwestycja w złoto

inwestycja w złoto

Co podpowiecie dla osoby początkującej w temacie złota inwestycyjnego? Czy to opłacalna lokata na nowy rok?

Dyduszek22

Posty: 1

 
Złoto to dla mnie wsparcie emerytalne. Teraz kolekcjonuję monety o profilu międzynarodowym, trochę pamiątkowym. Jestem wyspecjalizowany w pewnych seriach i jest sporo do zrobienia ;)

namok

Posty: 3

 
Też mam z nimi dobre doświadczenia. Dość długo działają. Jeden z najbardziej wiarygodnych dealerów złota na polskim rynku. Widziałem pozytywne recenzje w czasopismach inwestycyjnych, w Pulsie Biznesu i pochodnych. Wysoko stoją w rankingach chyba od zawsze.

Jasio234

Posty: 4

 
Dostęp do skupu często się przydaje, jeżeli chcesz zrobić porządki w kolekcji, albo robisz inne inwestycje. Dla mnie złoto to naturalna inwestycja. Nie trzeba też specjalnie pilnować. Kryzysy jakieś większe się nie zdarzają.

Bienkus

Posty: 3

 
Na pewno przyda się podstawowa wiedza o analizie technicznej, żeby monitorować trendy na złocie i wiedzieć mniej więcej, kiedy kupić.

Nowe2014

Posty: 5

 
W tym ostatnim kryzysie pandemicznym, który dalej w sumie trwa widać, że złoto bardzo dobrze się trzyma. Ci, którzy lata temu kupili to teraz czekają, albo już realizują zyski.

Grabow12

Posty: 2

 
Im więcej złota od nich kupujesz, tym lepsze warunki cenowe, rabaty, więc przy większych inwestycjach to świetna sprawa. Marże pośrednika spadają.

fertuś

Posty: 3

 
To prawda, że złoto trzyma stabilnie cenę, więc preferuję bardziej od inwestycji na rynku kapitałowym. Trzeba tylko z głową podchodzić. Sztabki i monety to dobry pomysł. Podstawowa dywersyfikacja.

lalunik

Posty: 1

 
Mi się giełda znudziła, a złoto ma w sobie to coś jednak. Pierwszą monetę kupiłem w mennica24.pl, później dwie sztabki. Jedną zamierzam dzieciom zostawić, a resztą spekuluję, wymieniam, buduję większą kolekcję, czekam na lepsze wyceny. Metale szlachetne trzymają się mocno. Wyceny tak nie spadają. Od lat złoto przecież w trendzie wzrostowym. Teraz trochę trend boczny bym powiedział, więc doskonały czas na uzupełnienie własnych zapasów.

Oct714

Posty: 15

 
Nawet za 1000 złotych możesz dokupić, albo postawić na monety kolekcjonerskie. Niektóre serie wyróżniają się dużą płynnością. Spójrz też na wypuszczane serie pamiątkowe, upamiętniające jakieś wydarzenia. Bardzo dobrze zyskują na wartości.

icee

Posty: 5