szkoła pilotów, gdzie ?

szkoła pilotów, gdzie ?

Trzeba przejść jakieś badania żeby można było pilotować małe samoloty? Ktoś ma taką licencje i coś o tym wie?

vokalek

Posty: 4

 
Wszyscy znajomi korzystają z ośrodka szkolenia lotniczego ze strony https://szkolapilotazu.pl/page/pilot-samolotowy-turystyczny-ppl-a/20/ i są zadowoleni. Osobiście boje się wysokości, dlatego nawet nie myślę żeby się tam zapisywać.

mirekp2005

Posty: 7

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, ale żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie dostanie, zatem zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to pożądane byłoby byłoby zbadać czy mamy jakiekolwiek szanse zdrowotne.

leszekzyy

Posty: 8

 
Kocham latanie, ale na razie jest to poza moim zasięgiem. Może za kilka lat jak wygram na loterii to moje szanse wzrosną. Teraz pozostają mi tylko loty na wakacje. Interesowałem się tym i widziałem, że same koszty kursu są wysokie. Zakup samolotu to już w ogóle poza moim zasięgiem.

raptofil

Posty: 7

 
Z tego, co wiem, iż licencja turystyczna to wiele godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego wiele, lecz mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś rzeczywiście niesłychanie poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, dlatego trzeba pokazać, iż się do tego nadajemy.

pawel253

Posty: 3

 
Byłem w takiej szkole lotniczej, niemniej jednak nie dałem rady. Myślałem, że będzie to prostsze zadanie do wykonania, a okazało się zbyt trudne. Teorii mnóstwo. To jest kilka przedmiotów, jakie trzeba znać doskonale. Latania jest połowę tego, co teorii. Pozostaje mi tylko jazda samolotem i loty samolotem z innymi pilotami.

dawid123

Posty: 12

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, jakich masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem niezmiernie zadowolony. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

ciarex

Posty: 10

 
Z tego, co wiem, że licencja turystyczna to dużo godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego dużo, ale mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś naprawdę bardzo poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, dlatego trzeba pokazać, że się do tego nadajemy.

hybris4

Posty: 26